Detail štátu

Turecko Turecko - transparent

Ponúkame 275 ubytovacích kapacít za cenu 232,79 € - 4 787 €.

Destinácia:

TURECKO je prevažne hornatá krajina, rozprestiera sa na dvoch kontinentoch – v Malej Ázii a na Balkánskom polostrove.
Ak chcete dovolenkovať v Turecku pri mori, máte na výber štyri moria !
Najkrajšie turecké pláže nájdete na pobreží Egejského a Stredozemného mora.

Prelína sa tu Európska kultúra s Orientom. Nájdete tu minarety a mešity, byzantské kostolíky, antické pamiatky a navštíviť môžete tiež tradičný orientálny trh.

Na dovolenke v Turecku určite ochutnajte tradičné gurmánske špeciality, domáce vína, likéry alebo pohárik raki.

Najobľúbenejšie destinácie pre dovolenku v Turecku sú: Turecká rivéra ( Alanya, Konakli, Kemer, Belek, Side, Antalya/Lara) a Egejská riviéra – Kusadasi.

 

Alanya – najvýchodnejšie a asi najvyhľadávanejšie letovisko, nájdete tu aj známu Kleopatrinu pláž.
Konakli – menšie letovisko cca. 30 km od Alanye.
Kemer – známe predovšekým vďaka krásnej prírode, kombinácia krištáľového mora a pohoria Taurus Vás určite očarí.
Belek – novšie turistické stredisko ponúka luxusné hotely na najvyššej úrovni. Belek je chránená prírodná oblasť s porastom pínií a eukalyptov.
Side – stará časť Side s jeho stredovekým mestom, v susedstve rušné mesto s modernými holeovými komplexami a krásne piesočnaté pláže – to je Side.
Antalya/Lara – často označované ako centrum Tureckého turizmu. Je ideálnym miestom na letnú dovolenku pri mori a to vďaka príjemnému prostrediu astredomorskému pobrežiu v kombinácii s množstvom kultúrnych pamiatok.
Kusadasi – menšie letovisko pri pobreží Egejského mora ponúka dovolenkárom bohatý denný i nočný život, teplé stredomorské podnebie a krásnu prírodnú scenériu.

Tajomstvá Turecka spoznáte lepšie na fakultatívnych výletoch:

Pamukkale – nezabudnuteľný výlet k termálny prameňom v úchvatných prírodných terasovitých vápencových jazierkach, návšteva fabriky na výrobu tradičných kobercov a návšteva Hierapolisu – antického mesta.
Zelený kaňon – plavba unikátnym Zeleným kaňonom je obrovský zážitok pre všetky vekové kategórie. Obdivovať budete nádheru okolitej prírody, vykúpete sa v smaragdovej vode, nakúpite suveníry.
Večerné Side – návšteva mešity, plavba loďou s večerou, v špecializovaných obchodoch nákupy zlata a kože.
Side – prehliadka antického mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov, Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia.
Turecké kúpele Hamam – návšteva tradičných tureckých kúpeľov, turecký kúpeľ, sauna, peeling, penová masáž, olejová masáž, bahenný kúpeľ.

Dovolenka v Turecku je vhodná pre všetky vekové kategórie, obzvlášť pre rodiny s deťmi, avšak osoby citlivé na teplo by mali dovolenku v Turecku počas hlavnej sezóny zvážiť.

Zájazdy (First moment dovolenka Turecko, dovolenka Turecko Last minute, Poznávacie zájazdy do Turecka, ) do Turecka nájdete online na www.turio.sk alebo Vám lacnú, ale aj exkluzívnu dovolenku v Turecku aj so zľavami pomôžeme vybrať osobne u nás v cestovnej agentúre turio.sk na Štúrovom námestí 4 v Trenčíne (vedľa vodníka), prípadne nám zavolajte na +421 918 346 802.

Doba letu zo Slovenska: cca 2 - 2,5 hodiny

Hlavné mesto: Ankara
Úradný jazyk: turečtina
Mena: turecká líra
Cestovné doklady: platný cestovný pas

Veľvyslanectvo:
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ankare
Atatürk Bulvarı 245, 06692, Ankara, Turecko
Tel.: +90 3124675075
Pohotovostné tel. .č :+90 5337600384 (diplomatická služba po pracovnej dobe v prípade núdze)
Email: emb.ankara@mzv.sk

Ostatné:
- Veľvyslanectvo SR JEDNOZNAČNE odporúča občanom SR pred cestou do Egypta uzatvoriť poistenie liečebných nákladov v zahraničí (komerčné cestovné/zdravotné poistenie)

turio.sk - dovolenka v Turecku od 60 slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste - tá najlepšia Dovolenka Last minute a First moment 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >