FAQ

Kto je Turio.sk?

Cestovná agentúra Turio.sk Trenčín je autorizovaným predajcom zájazdov/dovoleniek od mnohých slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií.

Nájdete u nás dovolenky Last minute (medzi najobľúbenejšie last minute patrí Egypt, Bulharsko, Turecko, Tunisko, Chorvátsko, Taliansko, Grécko / Kréta, Rhodos, Zakynthos, Kos, Španielsko / Mallorca, Ibiza), First momet ( medzi favoritmi First moment dovoleniek sú predovšetkým Exotika (Maledivy, Karibik, Seychely, Maurícius, Bali, Zanzibar, Thajsko, Mexiko, Kuba, Dominikánska Republika, Omán, Vietnam, Spojené Arabské Emiráty, predovšetkým Dubaj) a populárna Dovolenka First moment s deťmi, predovšetkým pre dostatočné voľné kapacity rodinných izieb, resp. izieb s prístelkami (Turecko, Bulharsko, Španielske ostrovy, Grécko, Taliansko / Sicília a Sardínia, Egypt, Chorvátsko). 

Pre tých, ktorí nevydržia ležať na dovolenke iba na pláži, sú populárne Poznávacie zájazdy. Poznávacie zájazdy máme v ponuke do celého sveta, môžete si vybrať od Argentíny po Zimbabwe. Najviac žiadané sú napr. Poznávacie zájazdy do Indie, Japonska, Číny, Nemecka, Južnej Afriky, Južnéj Kórey, Kene, Thajska, Mexika, USA, Nepálu, na Srí Lanku, dokonca aj Poznávací zájazd na Severný Pól.
Okrem dovolenky s pobytom pri mori a poznávacích zájazdov môžete s nami cestovať napr. na Pútnické zájazdy, Eurovíkendy (preĺžené víkendové pobyty spojené s prehliadkou mesta), Welness pobyty, tiež sa plaviť po mori. Plavby po mori v Karibiku, ale tiež v Stredozemnom mori, Nórskych Fjordoch, Plavba v Indickom oceáne (Madagaskar, Réunion, Maurícius a Seychely).
Na záver ponuka pre športových nadšencov - Športové zájazdy - zájazd spojený s návštevou športového podujatia ( napr. tenis / Wimbledon, US Open, hokej / NHL, majstrovstvá sveta, box, basketbal / NBA,  futbal / Liga majtrov, Majstrovstvá Európy, Majstrovstvá sveta...)

Čo je cestovná agentúra?
Cestovná agentúra Turio.sk Trenčín je autorizovaným predajcom zájazdov/dovoleniek na základe zmluvy o spolupráci. Zmluva o spolupráci je utazvorená medzi turio.sk, cestovnou agentúrou v Trenčíne  a cestovnou kanceláriou organizujúcou zájazd.
Zájazd/dovolenku v Cestovnej agentúre Turio.sk v Trenčíne kúpite za ROVNAKÚ CENU ako v cestovnej kancelárii. Taktiež využívate rovnaké zľavy a bonusy.

Sú ceny v agentúre rovnaké ako v cestovnej kancelárii?
Áno, sú. Cestovná agentúra Turio.sk Trenčín Vám garantuje, že všetky zájazdy/pobyty/dovolenky u nás kúpite za rovnakú cenu ako v cestovnej kancelárii, tiež využívate rovnaké zľavy a bonusy na dovolenku.

Sú Vaše zájazdy poistené?
Áno, všetky zájazdy z našej ponuky sú poistené. Organizátori zájazdov sú overené cestovné kancelárie a majú uzatvorené poistenie voči insolventnosti.

Ako kúpim dovolenku na www.turio.sk (on-line) ?
Kúpa dovolenky online od www.turio.sk s našimi pokynmi je jednoduchá:

- vyhľadajte si dovolenku – teda konkrétny hotel a termín a dovolenku zarezervujte v rezervačnom formulári kliknutím na položku "Nezáväzne objednať"
- po prijatí objednávky overíme dostupnosť dovolenky a následne Vás budeme kontaktovať
- po odsuhlasení termínu a ceny nám doplníte osobné údaje cestujúcich
- odošleme Vám zmluvu o zájazde (e-mailom, príp. poštou)
- podpíšete zmluvu, doručíte nám ju a uhradíte cenu za zájazd
- cca. 1 týždeň pred nástupom na dovolenku Vám pošleme pokyny k dovolenke

Ako môžem zaplatiť za dovolenku?
Pre úhradu platby za dovolenku máte na výber z týchto možností:
- bezhotovostný bankový prevod
- vklad v hotovosti na náš bankový účet v banke
- v hotovosti na pobočke cestovnej agentúry v Trenčíne

Pri dovolenke s odletom/nástupom na dovolenku o viac ako 30 dní ( predovčetkým Dovolenka First moment) ako potvrdenie rezervácie postačuje spravidla úhrada zálohy vo výške 50%. Doplatok je potrebné uhradiť najneskôr 30 dní pred odletom.
Pri zájazde/ dovolenke s odletom/nástupom na dovolenku za menej ako 30 dní (Dovolenka Last minute) je nutná úhrada celej ceny dovolenky.

Kedy dostanem pokyny k dovolenke?
Podrobné pokyny k dovolenke Vám pošleme cca. 1 týždeň pred nástupom na dovolenku, resp. obratom, akonáhle ich budeme mať k dispozícii.


Ako sú ochránené moje osobné údaje?
Všetky osobné údaje, ktoré nám poskytnete sú spracovávané v zmysle platných právnych predpisov.

Nenašli ste, čo ste hľadali?
Kontaktujte nás cez chat (vpravo dolu ;) ), pošlite nám mail, zavolajte nám, ale príďte na našu pobočku v centre Trenčína ( Cestovná agentúra turio.sk, Štúrovo námestie 4, Trenčín - vedľa vodníka)