Detail štátu

Egypt Egypt - transparent

Ponúkame 257 ubytovacích kapacít za cenu 290 € - 4 404 €.

Destinácia:

Egyptkrajina faraónov leží v severnej časti Afriky.

Z pohľadu turistického ruchu je dovolenková destinácia Egypt veľmi atraktívna. Dovolenku v Egypte môžete stráviť pri Stredozemnom mori alebo pri Červenom mori.

Vďaka stabilne vysokej teplote vzduchu je dovolenka v Egypte vždy dobrý nápad. Pokiaľ chcete zažiť aj kúpanie v mori, plánujte si dovolenku v Egypte na mesiace marec až október. Pre spoznávanie tejto krajiny je vhodný akýkoľvek dátum :)

Egypt to nie je iba krásne, čisté more, pláže a šnorchlovanie. Je to aj veľké množstvo archeologických pamiatok, stavieb, sôch, chrámov a pyramíd.

Najobľúbenejšie dovolenkové destinácie v Egypte sú Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Let z Bratislavy/Viedne trvá cca 3,5 – 4 hodiny.

Hurghada bola kedysi malá rybárska osada. Dnes je to najväčšia dovolenková oblasť a letovisko v Egypte. Hurghada je tradičné turistické centrum na pobreží Červeného mora. Nájdete tu krásne piesočnaté pláže, výborné hotely a potápačské centrá.

Marsa Alam naberá na popularite v posledných sezónach a je vyhľadávaná dovolenkármi najmä preto, lebo je kľudnejšia ako Hurghada. Evokuje atmosféru pokoja a relaxu.
Je vychýrená najmä vďaka koralovým útesom a nedotknutej prírode.

Sharm El Sheikh je považovaný za raj potápačov. Nachádza sa na Sinajskom polostrove.

Bohatú históriu Egypta môžete obdivovať doslova na každom kroku.

Spoznať Egypt bližšie odporúčame na fakultatívnych výletoch.

Káhira – Pyramídy v Gíze, sfingy, Egyptské múzeum
Luxor – Chrám v Karnaku, Chrám kráľovnej Hatchepsut, Memnonove kolosy, Údolie kráľov, alabastrová dielňa, plavba po Níle
Ostrov Giftun – výlet loďou, šnorchlovanie a potápanie
Safari na štvorkolkách – jazda na štvorkolkách a návšteva beduínskej dediny.
Beduínska večera – výlet džípom za beduínmi, prechádzka na ťavách, tradičná beduínska večera.


Tradičná egyptská kuchyňa je veľmi jednoduchá. Hlavnými zložkami sú predovšetkýcm strukoviny (hlavne fazuľa a šošovica), zelenina a ovocie. Ako príloha k hlavnému jedlu je veľmi často podávaný chlieb, zemiaky a ryža.

Dovolenka v Egypte je vhodná pre všetky vekové kategórie, avšak osoby citlivé na teplo by mali dovolenku v Egypte v hlavnej sezóne zvážiť. 

Zájazdy (First moment dovolenka Egypt, dovolenka Egypt Last minute, Poznávacie zájazdy do Egypta, kombinované zájazdy Egypt) do Egypta nájdete online na www.turio.sk alebo Vám lacnú dovolenku v Egypte aj so zľavami pomôžeme vybrať osobne u nás v cestovnej agentúre turio.sk na Štúrovom námestí 4 v Trenčíne (vedľa vodníka), prípadne nám zavolajte na +421 918 346 802.

Doba letu z Bratislavy: cca 3,5 - 4,5 hodiny

Hlavné mesto: Káhira
Úradný jazyk: arabčina
Mena:
egyptská libra
Cestovné doklady: platný cestovný pas, víza
Časové pásmo: SEČ +0

Veľvyslanectvo:
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Káhire
3, Adel Husein Rostom, P.O.BOX 450
11794 - Ramses Post Office Dokki,, Cairo, Egypt
Tel.: +20 233358240, +20 233357544, +20 233376901
Pohotovostné tel.č.: +201000060968

Ostatné:
- Veľvyslanectvo SR JEDNOZNAČNE odporúča občanom SR pred cestou do
Egypta uzatvoriť poistenie liečebných nákladov v zahraničí (komerčné cestovné/zdravotné poistenie)

turio.sk - 60 slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste - tá najlepšia Dovolenka Last minute a First moment 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >